Warsztat „Relacja z ciałem jest na całe życie”

Funkcjonujemy w świecie, który przykłada dużą wagę do naszych ciał, czasami wręcz obsesyjnie. Przez to, że jesteśmy różnorodni ciężko nam dopasować się do kanonu wyglądu, który funkcjonuje jako jedyny, poprawny i chciany. To ważne żeby zrozumieć, że wiele osób boryka się z trudnościami w relacji ze swoim ciałem i percepcją swojego ciała. Nic dziwnego, żyjąc w takim świecie. Dotykając naszej relacji z ciałem musimy zrozumieć, że ma ona na nas realny wpływ w życiu codziennym a temat relacji z ciałem jest skomplikowany, osobisty i często stygmatyzujący, ale nie musi taki być.

Jestem Jędrek i jestem aktywistą ciałopozytywnym. Tworzę w internecie treści na temat ciała, fatfobii i grubancypacji. Wiem jak to jest omijać siebie w lustrze. Wiem jak to jest patrzeć na swoje ciało przez pryzmat oczekiwań względem niego narzuconych przez kulturę diety. Wiem też, że można patrzeć na siebie przychylnym okiem, można budować relację z ciałem powoli i stabilnie.

Na moich warsztatach właśnie tego się dowiesz. Jak samemu budować pozytywny obraz ciała patrząc na siebie z życzliwością i tworzyć pozytywną narrację wobec ciał a szczególnie swojego ciała. Dotkniemy różnych tematów o ciele. Od tego jak ważna jest relacja z ciałem i dlaczego, przez zrozumienie jaki ma ona na nas wpływ,  po praktyczne narzędzia ciałożyczliwe i mindfulness, które będą wsparciem.