O mnie
Gdyby ktoś powiedział mi 10 lat temu, że w przyszłości będę nauczycielką jogi – nie uwierzyłabym. Joga pojawiła się w moim życiu jako remedium na pracoholizm i próba zbudowania relacji z moim ciałem, którego w ogóle nie znałam. Dlatego wiem jak to jest żyć w ciele bez sportowej przeszłości i „predyspozycji do ruchu”.
Zaczęłam oczywiście od najbardziej wymagającego stylu (Ashtanga Jogi), by na skutek chorób psychosomatycznych i naprawiana relacji z ciałem dotrzeć do jogi inkluzywnej, którą kocham całym sercem. Uwielbiam dostosowywać praktykę do różnych ciał i tworzyć przestrzeń, w której każde ciało może poczuć się bezpieczne i zaopiekowane. Chcę, by każdx doświadczał podczas moich zajęć tego, czego ja sama chciałam zawsze doświadczyć. Nie ma więc u mnie przymusu i ciśnienia, a po prostu czas i miejsce na bycie sobą i ze sobą.
Moją pasją jest filozofia i krytyka feministyczna, czego owoc w postaci mojej pierwszej książki pojawi się już wiosną 2025 roku.
Moje kursy
Kurs Ashtanga Vinyasa Jogi
u Kino MacGregor i Tima Feldmanna w Miami Life Center
(500 h).
Kurs Progresywnej Vinyasa Jogi
w Awakening Yoga Academy w Seattle (200 h), gdzie obecnie realizuję kursy doszkalające.
Kurs Hatha Jogi
w szkole Kavaalya (200 h).
Accessible Yoga Training
Kurs prowadzony przez twórcę Accessible Yoga – Jivana Heyman (40 h).
Kurs Terapeutyczna joga w procesie zdrowienia po traumie
Kurs Terapeutyczna joga w procesie zdrowienia po traumie z Arielle Schwartz (13,5h).
Kurs Daily Sadhana and Body Reading
Kurs Daily Sadhana and Body Reading w Awakening Yoga Academy (40 h).
Jakiej jogi uczę?
Ciałożyczliwej vinyasy, hatha jogi, jogi nidry oraz medytacji. W moim przekazie joga to dużo więcej niż asany, więc w moich treściach znajdziecie również inne jej aspekty. Głęboko wierzę, że to joga powinna dostosować się do naszego ciała, a nie na odwrót. Tworzę praktyki inkluzywne, bo każde ciało zasługuje na dostęp do jogi. W mojej działalności aktywistycznej skupiam się na obalaniu fit ból$hitów, które przenikają jogowy świat i przekazywaniem jogi osobom dyskryminowanym.
Podczas moich zajęć praktykujemy z uważnością na aktualne potrzeby naszego ciała i ducha. Porzucamy myślenie kierowane tym, co powinniśmy lub, co musimy. Te słowa wykreślamy z naszego słownika. Praktykujemy tak, by odkrywać radość z ruchu i bezruchu.
Jeśli masz ochotę dowiedzieć się więcej, wskakuj do mojego podcastu: