Blog
29 DNI JOGOWEJ SAMOMIŁOŚCI
CO ZAWIERA PAKIET?
Zestaw 29 krótkich i super różnorodnych praktyk, dzięki którym na nowo doświadczysz swojego ciała i włączysz jogowe praktyki do swojej codzienności.
Cały cykl obejmuje: miękkie praktyki asan, oddechu, medytacji, uważności, relaksacje prowadzone, mini podcasty o filozofii jogi i masę czułości ode mnie! Każda z sesji trwa maksymalnie 20 minut, żebyś bez problemu mogła/mógł włączyć je do swojego intensywnego życia.
JOGA A PRZEWLEKŁY BÓL – ciałożyczliwe protipy
Jako joginka zmagająca się z przewlekłym bólem, wiem, jakie to uczucie, kiedy mózg chce, a ciało ma na ten temat zupełnie inne zdanie. Wiem, jak dużo rodzi to frustracji, jak trudno pozwolić sobie odpuścić i jak bardzo pragnie się wyeliminować źródło cierpienia. Prawda jest jednak taka, że każda osoba doświadczająca przewlekłego bólu ma swoją historię i swoją indywidualną sytuację. Czasem wyzdrowienie jest możliwe, ale warto zdać sobie sprawę, że nie dla każdego takie będzie.
Czy joga kogoś wyklucza?
Zacznijmy od tego, że jogę możemy interpretować dwojako. W sposób najbardziej powszechny, jako praktykę fizyczną asan lub w sposób mniej popularny, jako filozofię życia, której częścią jest doświadczanie poprzez umysł, oddech i ciało. W świecie Zachodu większość osób postrzega jogę jako opcję pierwszą, a moim osobistym dążeniem jest popularyzowanie opcji drugiej.
Czy praktyka jogi liczy się jako trening?
I dlaczego to ma to dla Ciebie w ogóle znaczenie?
Tak, joga najczęściej przybiera formę ruchu, choć pamiętaj, że nie musi. Może być również medytacyjnym spacerem, jogą nidrą, pranayamą, czułością dla siebie, wspólczuciem dla innych i wiele więcej. Możliwości jest naprawdę wiele i każdego dnia warto skontaktować się z samx sobą, by sprawdzić, która z praktyk najbardziej odpowiada naszym potrzebom.